KONST / Litografier / Färglitografi 9873400
nr 987 3400
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Färglitografi, Stellan Mörner (1896-1979), "vision", 321/350, signerad, motivet: bladets mått: 39x50, oramad
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 19 oktober 2015
kl 19:51:33
100 kr
150 kr
250 kr
Stellan Mörner
Läs mer om Stellan Mörner